Výstava betlémů - zahájení v pátek 8.12.2017

11.12.2017 17:07

Již po jedenácté se snažíme v adventním období vystavit dostupný soubor betlémů,zhotovený mnoha řameslně zručnými výtvarníky nebo i vyrobený sériově. Také tentokrát je výstava originální, dřevořezby pana IVO KRAJÍČKA vhodně zdobí obvod celé výstavní síně.

Na letošní jaroměřickou výstavu BETLÉMŮ své autorské nebo sběratelské dílo propůjčili:

paní Klimešová Marie z Poličky

paní Parmová Naděžda z Blanska

paní Buryšková Mirka z Borotína

paní Dostálová Alice z Tišnova

pan Samek Jiří z Banína

pan Krajíček Ivo z Letovic

pan Andrle z Poličky

paní Škadrová Lenka z Moravské Třebové

paní Zatloukalová Miroslava z Brodku u Konice

Obecní knihovna Jaroměřice

Všem vystavovatelům děkujeme.

V zahajovacím programu se výborně představili žáci 5.třídy p.uč. St.Pudíkové s operkou KARKULKA a žáci 3.tř. p.uč. K.Továrkové s návodem "Jak si pojistit vánočku proti připálení". Pěvecký sbor, vedený p.ředitelem Václavkem a p.vych. Valentovou mile překvapil nově nastudovanými písničkami.

Představení přítomných betlémářů pp. KRAJÍČKA, ANDRLE a SAMKA bylo příjemným obohacením programu.

Velké poděkování za aranžování pp. M. Hlaváčové, D.Šedinové, J.Šnoblové, T.Antošovské, za dovoz betlémů pp. L.a J.Sekaninovým.

V podvečeru se nám podařilo vytvořit příjemnou předvánoční klidnou atmosféru.

Fotogalerie: Výstava betlémů - zahájení v pátek 8.12.2017