Vernisáž a výstava patchworku "Kouzlo domova"

29.01.2012 13:35

„Kouzlo domova“- výstava patchworku v Jaroměřicích

Druhou výstavou jaroměřického Klubu patchworku ( první proběhla v r.2010) zahájily členky v pátek 20.ledna 2012. Množství našitých výtvarných prací shromáždily ve výstavní síni Centra života podnikání  již dva dny předem, následné náročné aranžování se vyplatilo.

V pátek bylo doladěno v úžasný výtvarný celek, který je hoden velkého obdivu nad trpělivostí, precizností a šikovností 11ti vystavovatelek.

Slovo PATCHWORK je skloňováno v Jaroměřicích již od roku 2008, kdy byl uskutečněn 1.kurz s pěti účastnicemi, vedený paní Renatou Edlmanovou z Litomyšle. Dnes už navštěvuje kurz násobný počet členek a technika i rozmanitost výrobků je nepřeberná. I ženy jsou náročnější na potřebné technické vybavení. V průběhu let se všechny pomůcky počínaje šicím strojem a konče přenosnými taškami velmi vylepšily.

Výrobky patchworku příjemně zútulní domácnosti a samy ženy svou přítomností za šicím strojem vytvoří atmosféru KOUZLA DOMOVA. Rodinní příslušníci mají zajisté pro jejich zálibu velké pochopení a jsou dnes na ně právem hrdi, že jejich díla jsou ve výstavní síni obdivována.

Vernisáž  se nadmíru vydařila. Sbor SCHOLA z Jevíčka, vedený Mgr.Pávkem, připomněl ve svém kulturním vstupu vynikající provedení Pavlicovy „Missa Brevis“ z jevíčského Tříkrálového koncertu, nadějný mladý jevíčský student pardubické konzervatoře Zdeněk Heckel rozezněl struny houslí, až se tajil dech.

Vystoupení mělo v Jaroměřicích veliký úspěch stejně jako celý koncert Scholy v jevíčském kostele.

Výstavní síň je dodnes naladěna vším krásným až kouzelným, nenechte si proto ujít návštěvu tak výjímečné výstavy, potrvá do 17. února 2012 a je zpřístupněna v provozní době knihovny ( PO 9-11, 13-16, ST 9-11, 13-16, PÁ 13-18) nebo jinak po dohodě s knihovnicí.

Pokud Vás patchwork nadchne natolik, že by jste si sama chtěla něco hezkého ušít, přijďte do výstavní síně v sobotu 25.2. v 9.00 s kufříkovým šicím strojem a základními šicími potřebami a můžete to vyzkoušet.

Bližší informace v knihovně, tel.: 461 325 300, 546 604 183, 776 552 246