UGANDA -jak se žije v jedné z nejchudších zemí Afriky

31.03.2018 18:03

- nad očekávání pořádající knihovny se v pátek 2.3.2018 zaplnila výstavní síň do posledního místa.

S velkou dávkou temperamentu a výrazným projevem nás besedou provedla paní Libuše Dostálová z nezávislého projektu Bwindi Orphans. Již 10 let navštěvuje s desetičlennou skupinou africkou Ugandu podle daného projektu, aby obyvatelům této země pomohli zajistit nezbytné věci pro život.

Mimo potravin a oděvů se snaží, aby děti získaly základní vzdělání.

Paní Dostálová měla připravenou přehlednou dokumentaci o krásách Ugandy, ale i o bídě, která zemi vládne. Systém pomoci projektu Bwindi Orphans má již své kladné výsledky. Ctižádostivým dětem se díky projektu dostalo i středoškolské vzdělání. Vykupování výrobků z ugandské kávy a kakaových bobů, ručně vyráběných ozdob a následným prodejem u nás pomáhají ugandským sirotkům a chudým rodinám.

Při besedě se podávala pravá ugandská káva a čaj, poté následovala nabídka tamních výrobků.

Každý host besedy alespoň maličkostí podpořil smysl a cíl projektu Bwindi Orphans. Paní Libuši Dostálové j