Daniela Krolupperová v Jaroměřicích

24.05.2012 18:04

Příjemnou událostí pro Základní školu i Obecní knihovnu byla milá návštěva paní spisovatelky Daniely Krolupperové ve čtvrtek 24.5.2012 v učebně ZŠ

Je autorkou mnoha dětských knih, které se v knihovně velmi často půjčují. Jsou většinou určeny pro začínající čtenáře. Radosti a problémy současných vrstevníků zaujmou i ty, kterým čtení dělá ještě potíže.

Mgr. Daniela Krolupperová je především překladatelkou severské literatury. Sama je maminkou tří dcer a svou literární tvorbou chce zaujmout i ty nejmenší, neboť jejich starosti zná dokonale.

Že se jí to daří, o tom svědčí mnohá významná ocenění, které získává v knižním světě.

Dětem 1.stupně předvedla několik posledních knih a prozradila, co bude její novinkou. „Společenstvo klíčníků“ zřejmě nebude chybět ani v naší knihovně.

Ve volné chviličce se nechala unést i naší magickou Kalvárií. Co kdyby se tato dominanta někdy stala tématem z některých jejích budoucích příběhů?!