Beseda s dětmi MŠ Biskupice

18.04.2018 19:12

Na dotaz paní učitelky z Biskupic, zda mohou navštívit jaroměřickou knihovnu, bylo samozřejmě kladně odpovězeno.

Děti si s dozorem učitelek udělaly "výlet" autobusem a v knihovně byly vřele přijati.

Byla pro ně připraveno Povídání o pejskovi a kočičce. Napřed jsme ale prohlédly společně, jak knihy spinkají, kdo je připravuje a jak s nimi máme zacházet.

Poté jsme se přemístnily do výstavní síně, děti si poslechly, jak pejsek s kočičkou připravovali dort. Samy vkládaly do hrnce suroviny, které jsme zamíchaly a daly péct na sluníčko. Mezitím děti našly plačící panenku, přečetly jsme si o ní a vytvořily jí nové šatičky z papíru.

Raději je ještě vypraly, usušily a protože začalo pršet tak zase rychle sebraly do koše. Našly panence zapomenuté hračky. Hlavně ale byly děti zvědavé, co se stalo s dortem. Jako v pohádce, i na dvoře našly prázdný hrnec a pod stromem kvílejícího zlého psa, který všechno snědl.

Děti tedy dostaly alespoň bonbónek na cestu do Biskupic.

Inspirace knihy Josefa Čapka je vděčná, a tak jsme s pohádkami prožily přjemné dopoledne

Fotogalerie: Beseda s dětmi MŠ Biskupice